Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kvalita válečků - MALOSSI vs. RMS

8. 9. 2008

Původně vloženo na skutrforum.cz 9.6.08


Přátelé, kamarádi,
    nedalo mi to, abych se s Vámi nepodělil o jeden z mých poznatků ze zdánlivě nekonečné cesty oprav a úprav mé drahé Kačenky.

    Objednal jsem si nové válečky do variátoru. Pominu fakt, že jsem si přesně podle tabulek prodejce nechal poslat 14ti gr., následně vyndal z Kačky 11ti gr. a pak musel laborovat i s novou kontrastkou, ale co mě zarazilo, byla "kvalita" nových válečků, když jsem to včera znovu rozebral.

    Po vyzkoušení nových válečků a porovnání naměřených časů (11gr. vs. kombinace vs. nové 14 gr.) jsem zjistil, že i s novou silnější kontrastkou nejlíp vyhovují ty původní. Zůstaly tam s tím, že to budou muset vydržet, než odlehčím ty nové. Odjeli jsme Šlapanice a i přes maximální spokojenost s jízdníma vlastnostma (nesmím zapomenout vyzdvihnout vítězství nad Tom.boyem!! :D ;) :p B)), byť Kačka vrčela v trochu vyšších otáčkách, mi to přecejen nedalo a válečky jsem na zkoušku vyměnil za ty těžší - nové, abych je vyzkoušel v normálním provozu. Otáčky se sice trochu snížily, o cca. 5km/h se zvedla maximálka, ale zhoršila se dynamika a samozřejmě rozjezdy.

    Tak jako tak tam zůstaly a odjeli jsme na nich Vysočinu. Ve dvou už byly rozjezdy citelně horší a zvlášť do kopce dostávala spojka pěkně zabrat, takže výměna zpět za původní byla jasná volba.

    Pak ovšem přišel osudový konflikt s Frantovou Máňou při její opravě a já musel Kačenčin varec stejně rozebrat, aby mohl Franta vůbec odjet domů. No a právě včera, když už jsem to měl rozdělaný, jal jsem se vyměnit zase ty válečky s tím, že odlehčím ty nový.

    Při vzpomínce na Frantovy, podle slov prodejce téměř zánovní válečky a na to, co jsem z Máni nakonec vyndal za zb(l)ytky, jsem byl zvědavej, jak vypadají moje nový po těch pár kilometrech... Stav nových válečků značky RMS po cca 1000km mě opravdu překvapil!! Na to, že nevím kolik měly najeto ty původní MALOSSI s bývalým majitelem + mých minimálně 3000km vypadaly líp, než ty nový!!

    ...už se nedivím, že ty Frantovi vypadaly asi jako žvejka v hubě alkoholika - kuřáka po víkendový pařbě...

Závěr si udělá každý sám... :p

Dokládám fotografiemi:

Obrazek

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

stejná zkušenost

(pajapaja, 5. 10. 2008 15:28)

mám úplně stejnou zkušenost s válečky rms v padesátce hyosung.myslel jsem ,že je to vyjetým variátorem,ale zdá se,že je to kvalitou.navíc se mě nezdá ten větší rádiusna rms,protože při dosažení max.rychlosti ty válečky mají snahu se dostat z dráhy ven a vydírají varec.takže doporučuju tyto válečky použít max. na odladění hmotnosti a potom koupit kvalitní.zatím ahoj,pajapaja